Paint i jego rodzaje

Program graficzny Microsoft Paint jest jednym z najprostszych tego typu na rynku. Daje on do dyspozycji kilka narzędzi i możliwości obróbki zdjęć czy obrazów. Grafikę można w Paincie edytować, obracać, powiększać, rozciągać, dopasowywać jej atrybuty, takie jak: kolory, przezroczystość bądź szerokość.

Paint jest aplikacją dołączaną do systemu Windows. Nieco bardziej rozbudowaną wersją tego programu jest aplikacja Paint Shop Pro. Ta aplikacja jest z kolei edytorem grafiki bitmapowej oraz wektorowej. Jest on dołączany do pakietu narzędzi Microsoft.

W programie Paint Shop Pro można dowolnie zmieniać edytowana grafikę jak i również tworzyć zupełnie nowe elementy czy nawet całe obrazy. Aplikacja jest bardziej rozbudowana niż zwykły Paint. Daje nam znacznie więcej możliwości, oferuje większą liczbę pędzli czy figur. Możemy również skorzystać z gotowych efektów przy tworzeniu grafiki. Poza tym mamy do wyboru również wiele innych programów do obrabiania grafiki. Są to aplikacje darmowe lub płatne.

Inne programy graficzne

Zapewne każdy zna takie programy graficzne jak Paint czy PhotoShop, ale jest znacznie więcej różnorodnych aplikacji, które umożliwiają nam tworzenie i modernizację grafiki na strony internetowe.

Bardzo ciekawym programem jest Macromedia Fireworks MX. Jest to nowoczesne i chętnie używana aplikacja, która umożliwia nam przygotowywanie profesjonalnej grafiki multimedialnej oraz elementów grafiki na potrzeb stron internetowych. Rozbudowane funkcje w tym programie pozwalają nam na tworzenie zaawansowanej i profesjonalnej grafiki.

W tym programie można również tworzyć ruchome gify, bardzo ciekawe obiekty na strony internetowe. Aplikacja doskonale integruje się z innymi produktami tej firmy. Bardzo lubianym programem jest Micrografx Picture Publisher. Jego zalety to między innymi: przyjazność aplikacji dla webmasterów oraz niewielkie wymagania sprzętowe. Pozwala on natworzenie interesującej grafiki, można także podglądać skompresowane obiekty przed ich zapisaniem. Program jest bardzo wygodny w użyciu.