Opłacalne kierunki studiów

Opłacalne kierunki studiówWielu maturzystów zastanawia się nad wyborem studiów nie tylko biorąc pod uwagę własne zainteresowania, ale również rynek pracy i obecną sytuację na nim. Wielu młodych ludzi marzy o studiowaniu tego, co ich interesuje, ale myślą również rozsądnie, zastanawiając się, co pozwoli im na utrzymanie się w przyszłości.

Jakie kierunki studiów są najbardziej przyszłościowe?

Już od dawna mówi się, że opłacalne są zawody inżynierskie. Takie profesje są ciekawe i gwarantują dobrze płatna pracę. Inżynierowie są zatrudniani w wielu firmach, na wielu stanowiskach.

Spora liczba kierunków jest rozłożona na dwa stopnie: pierwszy i drugi. Ten pierwszy coraz częściej kończy się uzyskanie tytułu inżyniera, jak na przykład zarządzanie, logistyka, informatyka czy dietetyka. Tytuł licencjata jest mniej prestiżowy, dlatego coraz większa liczba maturzystów decyduje się na studia inżynierskie. Ponadto, coraz częściej do studiowania takich kierunków namawia się kobiety. Kierunek inżynierski to jednak nie jedyne wyjście. Bardzo przyszłościowe są także zawody ekonomiczne, związane z finansami i bankowością oraz pracą w takim sektorze. Tego typu zajęcie umożliwiają również szybkie awansowanie, więc to idealne zawody dla osób które marzą o karierze. Poza tym, bardzo popularne są wszelkie zawody związane z zarządzaniem. Takie zawody pozwalają na znalezienie pracy w wielu miejscach i w wielu branżach.

Przyszłościowe są także profesje związane z reklamą. Branża reklamowa rozwija się bardzo prężenie, więc potrzeba specjalistów, którzy będą się nią profesjonalnie zajmować. Czy to oznacza, że młodzi ludzie mogą rezygnować z tego, co kochają najbardziej na rzecz zawodów przyszłościowych? Niekoniecznie. Na trzecim czy czwartym roku mogą bowiem zacząć kolejny kierunek studiów, ale tym razem już taki, który jest związany z ich zainteresowaniami. Poza tym, wiele przyszłościowych profesji można ciekawie połączyć z kierunkami, które wiążą się z pasja maturzystów. Dzięki temu mogą oni łączyć pracę zawodową i swoje hobby.