Blog

Sinolog - Czy to się opłaca? Z czym się wiąże zawód tłumacza języka chińskiego?

Tłumacz języka chińskiegoArtykuł traktujący o aspektach zostania tłumaczem języka chińskiego. Jakie studia należy podjąć? Jak wygląda droga do zostania tłumaczem? Czy chiński to trudny język? Artykuł zainspirowanym rosnącym zainteresowaniem Chinami i językiem mandaryńskim.

Więcej…

 

Opłacalne kierunki studiów

Opłacalne kierunki studiówWielu maturzystów zastanawia się nad wyborem studiów nie tylko biorąc pod uwagę własne zainteresowania, ale również rynek pracy i obecną sytuację na nim. Wielu młodych ludzi marzy o studiowaniu tego, co ich interesuje, ale myślą również rozsądnie, zastanawiając się, co pozwoli im na utrzymanie się w przyszłości.

Więcej…

   

Paint i jego rodzaje

Program graficzny Microsoft Paint jest jednym z najprostszych tego typu na rynku. Daje on do dyspozycji kilka narzędzi i możliwości obróbki zdjęć czy obrazów. Grafikę można w Paincie edytować, obracać, powiększać, rozciągać, dopasowywać jej atrybuty, takie jak: kolory, przezroczystość bądź szerokość.

Więcej…

 

Zawody prawnicze. Kim są: adwokat, asesor, komornik, notariusz, radca?

Zawody prawniczeZawody prawnicze. Kim są: adwokat, asesor, komornik, notariusz, radca prawny, prokurator, sędzia?

Istnieje kilka zawodów prawniczych, które różnią się zarówno uprawnieniami, jaki i ograniczeniami. Jedno nie ulega wątpliwości - aby świadczyć jakikolwiek usługi prawne, należy skończyć studia z zakresu prawa. Ale już sama aplikacja, czy to adwokacka, notarialna, czy sądowa, wygląda inaczej. Czym zatem zajmuje się adwokat, a czym notariusz? Co załatwimy u radcy prawnego i kim właściwie jest asesor?

Więcej…