Wypożyczanie, wynajem samochodów i busów osobowych - typowe sytuacje

Samochód - busW miastach jeśli nie posiadamy własnego samochodu, przemieszczanie się może być bardzo problematyczne, zwłaszcza jeśli przyjechaliśmy z innego miasta i nie orientujemy się za bardzo w rozkładzie takiej i tak już średnio działającej komunikacji  miejskiej. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów osobowych.

Wypożyczanie samochodów nie jest nowym zjawiskiem. Posiada ono swoje strony mocne oraz słabsze i przydaje się w wielu sytuacjach, nie tylko w tej opisanej powyżej. Przyjrzeć można się kilku typowym sytuacjom kiedy podejmujemy decyzje o wynajmie samochodu.

Wynajem auta w podróży

Wynajem auta w podróży jest umową, którą realizujemy w innym mieście niż to w którym żyjemy na co dzień. Może być to miasto zarówno w kraju jak i za granicą. Szczególnie mocno należy to rozważyć, kiedy chcemy udać się tam za pomocą transportu lotniczego. Im dalsza jest podróż tym więcej czasu zyskujemy na podróży samolotem. Wynajęcie auta na miejscu gwarantuje nam pozostanie mobilnym i dyspozycyjnym w stu procentach pomimo, że nasze auto pozostawiliśmy w domu. Koszt takiego wynajmu jest oczywiście uzależniony od kraju w jakim będziemy wynajmować, marki i modelu samochodu oraz okresu na jaki wynajmujemy samochód. Minusem takiego rozwiązania są formalności związane z wynajęciem takiego samochodu. Przed odlotem musimy się bowiem rozliczyć z firmą wynajmującą.

Wynajem busa towarowego

Wypożyczalnia busów, które są przystosowane do przewozu towarów, jest szczególnie często wykorzystywany przez drobnych i małych przedsiębiorców. Dzieje się tak dlatego, że w firmach tych w użyciu jest tylko jedno auto typu bus, a często nie ma go wcale. Podyktowane jest to po prostu brakiem zapotrzebowania na tego typu sprzęt. Od czasu do czasu jednak w firmach takich pojawia się zlecenie, które wymaga użycia większej ilości samochodów lub wymagany jest samochód konkretnego przeznaczenia. W takiej sytuacji większość przedsiębiorców decyduje się na wynajem busa. Minusem takiego rozwiązania jest cena wynajmu. Jeżeli okazuje się, że auto takie zaczyna być potrzebne nagminnie, warto by pomyśleć nad tańszymi rozwiązaniami (w globalnej skali), takimi jak zakup, leasing lub wynajem długoterminowy.

Wynajem długoterminowy wydaje się być jedną z najbardziej zachęcających opcji. Wiąże się to z kilkoma kwestiami. Po pierwsze w porównaniu do zakupu (czy to za gotówkę, czy na kredyt) jest to mniejsze obciążenie jednostkowe, a w porównaniu do leasingu bezpieczniejsze. Kolejnym atutem jest serwisowanie samochodu. Auto w wynajmie długoterminowym jest regularnie przeglądane i serwisowane, na koszt wynajmującego. Po zakończonym wynajmie mamy możliwość do wykupienia pojazdu na własność po przystępnej cenie, lub możemy auto oddać i wynająć nowe fabrycznie nowe. Te czynniki powodują, że na wynajem długoterminowy decyduje się coraz więcej osób.

Wynajem busa osobowego

Busy wraz z kierowcą wynajmuje się na wyjazdy ze znajomymi, do przewozu większej ilości osób w trakcie imprez rodzinnych lub w celach wypoczynkowo-krajoznawczych. Busa oczywiście można wypożyczyć bez kierowcy, ale aby przewozić nim większą liczbę osób od dziewięciu, musimy mieć stosowne uprawnienia. Plusy takiego rozwiązania są oczywiste (mówimy tutaj o busie z kierowcą), każdy może się bawić bez ograniczeń w takim stopniu jak chce oraz trasę podróży możemy modyfikować na bieżąco. Minusem może być kierowca, gdyż nie wiadomo na kogo trafimy oraz przestrzeń, gdyż busy przystosowywane dla większej liczby osób nie są do końca wygodne.

Zobacz podobne:
Uczeń i mistrz, czyli kilka słów o mentoringu

MentoringMentoring - czyli uczeń i mistrz Znamy wiele relacji typu uczeń-mistrz. Spotykamy się z nimi w sz

Jak zaplanować przyszłość będąc uczniem?

Planowanie przyszłościJesteś uczniem gimnazjum lub liceum, a może studentem, który nie lubi swojego kierunku? Nie wiesz, co zrobić ze swoją przyszł

Matura i co dalej?

Co dalej po maturzeW życiu każdego ucznia nadchodzi nieuchronny moment, kiedy musi dokonać wyboru dalszej drogi edukacji. Żyjemy w czasach, w których