Sprzedaż lub kupno auta używanego - skup samochodów a komis

Skup samochodów

Sprzedaż i kupno auta. Skup samochodów a komis.

Planując sprzedaż lub kupno samochodu, należy zastanowić się nie tylko nad wymogami, jakie stawiamy wobec samej transakcji, ale również względem miejsca czy sposobu jej zawarcia. W przypadku sprzedaży auta, poza jego wyceną, powinniśmy postanowić także gdzie i jak je sprzedamy. Szukając z kolei samochodu, poza wyszczególnieniem swoich oczekiwań, co do rocznika, marki, przebiegu oraz ceny, należy zastanowić się także, w jakich miejscach będziemy szukać danych pojazdów. W każdym przypadku do wyboru mamy kilka rozwiązań.

Sprzedaż bezpośrednia

Pierwszym z nich jest bezpośrednia sprzedaż i kupno. Sprzedanie samochodu drugiej osobie bez pośredników jest szybkie i wygodne. Nie angażujemy w proces osób trzecich, co znacznie obniża koszty transakcji. Poza tym, dotarcie do potencjalnych nabywców można ułatwić poprzez szereg kontaktów rodzinnych i towarzyskich. Z kolei kupno samochodu bezpośrednio od jego poprzedniego właściciela pozwala nam na negocjowanie ceny oraz dokładne przyjrzenie się pojazdowi.

Komis samochodowy

Kolejnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług komisu. Sprzedaż auta w komisie jest bardzo popularna: zostawiamy pojazd na placu, podpisujemy umowę komisową i resztę pozostawiamy wykwalifikowanym pracownikom. Z kolei kupno samochodu w komisie pozwala nam na wybranie auta spośród wielu dostępnych modeli, różniących się markami, przebiegiem oraz stanem technicznym czy wizualnym. Coraz popularniejsze staje się także kupowanie samochodów nowych, prosto z salonu. Jako pierwszy właściciel mamy pewność, że auto jest bezawaryjne. Niestety nie każdego stać w dalszym ciągu na całkiem nowy pojazd. Pojawiła się jednak jeszcze jedna możliwość, szybko zyskująca popularność wśród współczesnych odbiorców.

Skup samochodów używanych

Mowa oczywiście o skupach samochodów, czyli nowoczesnych alternatywach zarówno dla komisów jak i transakcji bezpośrednich. Skupy samochodów działają na bardzo prostej zasadzie odkupu aut za gotówkę. Można w nich sprzedać praktycznie każdy samochód, zarówno auto prawie nowe, w doskonałym stanie technicznym i wizualnym, jak i pojazd powypadkowy, a nawet niesprawny.

Skupy samochodów

W wielu skupach możliwe jest także sprzedanie skutera, przyczepy czy przeprowadzenie wymiany samochodów. Decydując się na skup samochodów mamy pewność, że auto zostanie wycenione profesjonalnie i rzetelnie. Skup nie jest bowiem żadnym pośrednikiem, a odbiorcą samochodu, więc do wartości auta podczas nie musimy doliczać prowizji. Skupy współpracują zarówno z osobami prywatnymi jak i przedsiębiorstwami, w tym korporacjami taksówkarskimi, firmami windykacyjnymi, szkołami jazdy czy wypożyczalniami samochodów.Zobacz podobne:
Możliwości komputerów przemysłowych

Komputer przemysłowyOgromne możliwości komputerów przemysłowych Wszędzie gdzie