Możliwości komputerów przemysłowych

Komputer przemysłowyOgromne możliwości komputerów przemysłowych

Wszędzie gdzie niezbędny jest sprzęt komputerowy o podwyższonej niezawodności, pojawiają się komputery przemysłowe. Posiadają one szereg zastosowań, ale przede wszystkim sprawdzają się tam, gdzie ważna jest stabilność, szybkość i niezawodność rozwiązań.

Bez trudu można jest także podłączyć do dobrze nam znanych komputerów PC. Niektóre z modeli komputerów przemysłowych bardziej przypominają już same komputery wbudowane. Wówczas całe oprogramowanie może być wgrywane za pomocą połączenia komputera przemysłowego z komputerem PC.

Zadania, jakie wykonuje komputer przemysłowy

Zadań tych może być wiele i mogą być nawet bardzo skomplikowane. Do takich zadań najczęściej należy kontrola oraz sterowanie wszystkimi procesami produkcyjnymi w firmie. Komputer przemysłowy może sprawnie funkcjonować także w dużych zakładach rozłożonych na sporym obszarze - wszystko dzięki wbudowanej, zintegrowanej karcie sieciowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można sprawnie łączyć w jedną całość szereg urządzeń codziennie funkcjonujących na terenie danego zakładu przemysłowego. Dodatkowo, komputery te są wyposażone w pamięć flash, a więc nie wymagają pamięci masowej o dużych gabarytach. Cenioną opcją jest także port równoległy. Komputer panelowy natomiast stwarza możliwość nieograniczonej wizualizacji procesów przemysłowych. Najczęściej jest do komputer umieszczony w obudowie z podłączonym ekranem. To monitor dotykowy daje możliwość bezpośredniego sterowania komputerem, ale też i posiada nowoczesne zabezpieczenia przed nieuprawnionym użyciem.

Wytrzymały i odporny - do zadań specjalnych

Komputer przemysłowy dzięki swojej sporej mocy obliczeniowej może w czasie rzeczywistym gromadzić i analizować bardzo duże ilości danych. Może też jednocześnie wykonywać kilka zadań - od obliczeń przez sterowanie i kontrolę, aż po wizualizację. Co ważne, jest też odporny na niesprzyjające działanie różnego rodzaju niesprzyjających warunków. Może wytrzymywać ekstremalnie niskie jak i wysokie temperatury, jest odporny na wstrząsy, uderzenia oraz drgania, sprawnie funkcjonuje w warunkach zapylenia, jest odporny na wilgoć, kurz, brud, wodę oraz zalanie. Jest niewielki, lekki i posiada zwartą obudowę.

Wydajność przede wszystkim

Komputery przemysłowe oraz komputery panelowe przede wszystkim znacząco podnoszą wydajność pracy na terenie każdego zakładu przemysłowego. Działają niemalże bezawaryjnie, a więc dzięki nim zakład nie musi borykać się z problemem ciągle psującego się sprzętu maszynowego, a co za tym idzie z kłopotliwymi przestojami. Komputery przemysłowe przed zainstalowaniem ich w konkretnym zakładzie są poddawane testom wytrzymałościowym. 36 godzinny test pracy komputera w podwyższonej temperaturze ma potwierdzić, że finalnie będzie on zdolny do bezustannej pracy.

Równie ważne jest bezpieczne przechowywanie bardzo dużych ilości danych tak wartościowych w skali całej produkcji danego zakładu. Wysoki poziom bezpieczeństwa danych zapewniają redundantne macierze dyskowe. Niektóre modele dodatkowo posiadają gorące rezerwy, a więc dodatkowe dyski, które uaktywniają się w momencie wykrycia awarii jednego z dysków podstawowych.

Wizualizacja danych - wartościowa i pomocna

To panele komputerowe pozwalają na wizualizację procesów - od poziomu obsługi operatorskiej do możliwości obsługiwania każdej z maszyn z osobna. Innowacyjne panele multi-touch pozwalają nawet na zastosowanie techniki operowania gestami, wykorzystania obu rąk do sterowania, powiększania synoptyk oraz trendów. Co ważne, panele dotykowe można obsługiwać zarówno gołą dłonią, jak i w rękawiczkach.



Zobacz podobne:
Sprzedaż lub kupno auta używanego - skup samochodów a komis

Skup samochodów Sprzedaż i kupno auta. Skup samochodów a komis. Planując sprzedaż lub ku