Komputery w edukacji

Komputery w edukacjiKomputery w edukacji to dziś nie luksus, ale konieczność. Niestety, wiele palcówek wciąż nie może sobie pozwolić na zapewnienie uczniom dostępu do komputerów podczas ich przebywania w szkole.

Ten problem spora ilość szkół rozwiązuje poprzez składanie wniosków o dotacje z Unii Europejskiej. Pozyskane pieniądze pozwalają na zakup potrzebnych w czasie nauki komputerów. Ich zastosowanie w polskich szkołach ma wiele zalet. Komputery można wykorzystywać w czasie lekcji jak również poza nimi. Wykorzystywanie komputerów w czasie zajęć szkolnych przyczynia się do zwiększenia świadomości młodych ludzi w kwestii nowoczesnych technologii oraz ich zastosowania w codziennym życiu.

Młodzież uczy się, że komputer nie służy tylko do zabawy, że jest naprawdę praktycznym i pożytecznym narzędziem. Dziś komputer można zastosować praktycznie na wszystkich lekcjach. Najpopularniejsze jest oczywiście zastosowanie go na lekcji informatyki. Na tych zajęciach młodzi ludzie zaznajamiają się z podstawowymi programami komputerowymi, w tym pakietem biurowym. Poznają takie aplikacje jak MS Word, uczą się tworzyć i edytować dokumenty oraz pisma, wstawiać do nich tabele i wykresy. Nauka poruszania się po arkuszach kalkulacyjnych, na przykład MS Excel pozwala młodym ludziom na poznanie formuł i dokonywanie prostych oraz bardziej skomplikowanych obliczeń.

Nauczą się oni również przedstawiać gromadzone i uzyskane dane w różnych formach, również w formie graficznej. W szkołach bardzo przydatna jest również nauka korzystania z takich programów jak Power Point czy innych aplikacji do tworzenia prezentacji multimedialnych. Wykorzystywanie takich programów może okazać się przydatne zarówno na lekcjach jak i poza nimi. Na lekcjach informatyki ciekawa może być także nauka korzystania z Internetu. Wielu młodym ludziom wydaje się, że wyszukiwarki internetowe nie mają przed nimi tajemnic, ale gdy mają wyszukać określone informacje to pojawiają się problemy. Taka edukacja w szkole okaże się przydatna zarówno w celach szkolnych jak również prywatnych.Zobacz podobne:
Wypożyczanie, wynajem samochodów i busów osobowych - typowe sytuacje

Samochód - busW miastach jeśli nie posiadamy własnego samochodu, przemieszczanie się może być bardzo problematyczne, zwłaszcza jeśli przyjecha

Uczeń i mistrz, czyli kilka słów o mentoringu

MentoringMentoring - czyli uczeń i mistrz Znamy wiele relacji typu uczeń-mistrz. Spotykamy się

Jak zaplanować przyszłość będąc uczniem?

Planowanie przyszłościJesteś uczniem gimnazjum lub liceum, a może studentem, który nie lubi swojego kierunku? Nie wiesz, co zrobić ze sw