Czym są infokioski?

InfokioskiWielokrotnie nazwa jakiegoś urządzenia czy zjawiska niewiele nam mówi, ale w rzeczywistości stykamy się z nim na co dzień. Tak jest w przypadku infokiosków, nowoczesnych, interaktywnych terminali informacyjnych, wykorzystywanych na szeroką skalę w sprzedaży, reklamie, turystyce, sektorze badań opinii publicznej czy medycynie.

Sam termin infokiosku niewiele nam mówi i pewnie wiele osób przyznałoby, że nie miało do czynienia z takim urządzeniem.

Infokioski - zastosowania

Tak naprawdę jednak automat, w którym kupujemy bilet na autobus komunikacji publicznej, samoobsługowa kasa w markecie czy urządzenie, będące interaktywną informacją turystyczną jest właśnie infokioskiem.

Maszyny do samodzielnego kupowania biletów lub doładowywania kart miejskich znajdują się w każdym większym mieście naszego kraju. Pozwala to na szybkie zakupienie biletu również wtedy, gdy w pobliżu nie ma tradycyjnego kiosku lub zależy nam na czasie. Niektóre sieci marketów wprowadziły infokioski w postaci samoobsługowych kas, które wspomagają lub całkowicie zastępują kasy tradycyjne. Znacznie przyspiesza to proces zakupowy, a klienci chwalą sobie to nowoczesne i wygodne rozwiązanie.

Z kolei interaktywna informacja turystyczna stanowi wygodny odpowiednik informacji tradycyjnej. W pobliżu infokiosku zazwyczaj znajduje się dodatkowo standardowa mapa. To jednak nie wszystkie zastosowania kiosków informacyjnych, które dzięki swojej budowie i możliwościom wykorzystywane są w coraz większej ilości miejsc i powierza się im coraz to nowe funkcje.

Dostęp do informacji

Tego typu maszyny stanowią profesjonalne terminale informacyjne, które mogą być wyposażone w dodatkowe urządzenia, takie jak drukarki, czytniki kodów kreskowych lub czujniki ruchu. W wielu przypadkach infokiosk posiada łączność z Internetem, można podpiąć do niego telefon komórkowy czy notebook. Pozwala to na przesłanie danych z systemu do mobilnego urządzenia. Jest to bardzo praktyczne w przypadkach interaktywnych informacji turystycznych lub automatów do wywoływania zdjęć.

Źródło:Zobacz podobne:
Czym są systemy przyzywowe?

Systemy przyzywoweSystemem przyzywowym nazywamy zaawansowane technologicznie rozwiązanie, pozwalające na usprawnienie komunikacji w wielu mi

Opłacalne kierunki studiów

Opłacalne kierunki studiówWielu maturzystów zastanawia się nad wyborem studiów nie tylko biorąc pod uwagę własne zainteresowania, ale również r

Paint i jego rodzaje

Program graficzny Microsoft Paint jest jednym z najprostszych tego typu na rynku. Daje on do dyspozycji kilka narzędzi i możliwości obróbki zdjęć czy obrazów. Gr