Blog

Wypożyczanie, wynajem samochodów i busów osobowych - typowe sytuacje

Samochód - busW miastach jeśli nie posiadamy własnego samochodu, przemieszczanie się może być bardzo problematyczne, zwłaszcza jeśli przyjechaliśmy z innego miasta i nie orientujemy się za bardzo w rozkładzie takiej i tak już średnio działającej komunikacji  miejskiej. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów osobowych.

Więcej…

 

Uczeń i mistrz, czyli kilka słów o mentoringu

MentoringMentoring - czyli uczeń i mistrz

Znamy wiele relacji typu uczeń-mistrz. Spotykamy się z nimi w szkole czy miejscu pracy. Wsparcie, jakie doświadczona osoba udziela swojemu uczniowi jest nieocenione: pozwala mu się rozwijać, w tym nabywać wiedzę i umiejętności. Obecnie na popularności zyskuje partnerska relacja miedzy uczniem i mistrzem określana mianem mentoringu.

Więcej…

   

Jak zaplanować przyszłość będąc uczniem?

Planowanie przyszłościJesteś uczniem gimnazjum lub liceum, a może studentem, który nie lubi swojego kierunku? Nie wiesz, co zrobić ze swoją przyszłością? Nie jesteś sam, ja również znam to uczucie. Obecnie kończę liceum i czeka mnie decyzja co i gdzie studiować, aby być szczęśliwą osobą (i nie na bezrobociu!).

Więcej…

 

Matura i co dalej?

Co dalej po maturzeW życiu każdego ucznia nadchodzi nieuchronny moment, kiedy musi dokonać wyboru dalszej drogi edukacji. Żyjemy w czasach, w których dostęp do edukacji jest powszechny i dostępny właściwie dla każdego, co jest bez wątpienia ogromnym przywilejem, o którym nasi dziadkowie mogli jedynie pomarzyć. Sytuacja ta ma jednak również swoje minusy.

Należy do nich, niestety, spadek jakości edukacji. Niegdyś na studia wyższe dostawał się ktoś, kto posiadał faktycznie solidne wykształcenie ogólnokształcące, które również było na dużo wyższym poziomie niż obecnie.

Więcej…